شهاب حسینی:پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است

 /بازی متفاوت شهاب حسینی / شهاب حسینی در فیلم آناهیتا در کنار دیگر بازیگران مطرح سینمای ایران همچون میترا حجار و پوریا پورسرخ بازی کرده و آن طور که آقای حمید نژاد کار گردان فیلم به تازگی در یک نشست در فرهنگسرای ارسباران عنوان کرده، بازی شهاب حسینی در این فیلم یکی از بازی های متفاوت این بازیگر شناخته شده سینما بوده است .

/پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است/ بازیگر فیلمهای درباره الی و آناهیتا در پاسخ به سوالی که سر اتفاقات اخیر چرا پشت خانه سینما ایستادی ؟ می گوید: انصافا هیچ توقع خاصی از خانه سینما نداشته ام . من پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است . همانطوری که پشت مملکتم ایستاده ام و اگر کسی بخواهد به آن تعرضی کند در مقابلش می ایستم .

/آناهیتا نشان دهنده عظمت خداوند است / اما خود شهاب حسینی چندی قبل در مصاحبه ای با وطن امروز درباره فیلم آناهیتا گفته بود: آناهیتا فیلمی است که رویکردی تازه در زمینه علمی در سینمای ایران دارد. فیلمی که به یک پدیده‌ حیرت‌انگیز در طبیعت به نام «شعور آب» پرداخته است، اینکه مولکول‌های آب دارای شعور هستند و عکس العمل نشان می‌دهند، آب به اصوات، حرف‌ها، رنگ‌ها و ... حساس است و درک می‌کند و این یکی از حیرت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعت است.

حال شما فرض کنید چنین موضوعی را نادیده بگیریم. عزیزالله حمیدنژاد این فیلم را با سرمایه شخصی خود تهیه کرده است. او به جای اینکه فیلم‌هایی مانند «قربون مادرزنم برم»، «دسته گلم» و... (!) را بسازد یک فیلم را با سرمایه شخصی خودش می‌سازد که نشان‌دهنده عظمت خداوند است و حال ما بیاییم و این چیزها را قاطی مسائلی بکنیم که براحتی قابل حل است.

/اظهار نظر درباره رابرت دنیرو/ در ابتدای مصاحبه ماهنامه رویش با شهاب حسینی بحث بازیگران معتبر سینمای هالیوود به میان آورده می‌شود و شهاب حسینی درباره بازیگری چون رابرت دنیرو می گوید: دنیرو در فیلم ضعیف هم بازی کرده اما در آن فیلمها هم خوب بوده. این نشان می دهد بازیگرهایی چون دنیرو در ذهنشان برای بازیگری به یک تعریف درست رسیده اند و تمام وجوهات نقش را به بهترین شیوه به مخاطب منتقل می کنند.

/منتقدان سینمایی باید تحقیق کنند/ شهاب حسینی در ادامه مصاحبه خود همچنین از منتقدان خواسته تا درباره پروسه ساخت و تولید یک فیلم تا نمایش آن ابتدا تحقیق و پژوهش کنند و سپس به اظهارنظر بپردازند. شهاب حسینی می گوید: دوستی میگوید شهاب حسینی تو در فلان فیلمت خیلی ضعیف و مزخرف بازی کردی. ممکن است این دوست حق داشته باشد اما نمی داند من در چه شرایطی این فیلم را بازی کرده ام. منتقد باید در کارش تحقیق و پژوهش داشته باشد و از سویی دیگر نقد او باید مطابق با شرایط سینما باشد .

بازی در واکنش پنجم / حضورم در تله فیلم وکیل باعث شد که تهمینه میلانی به استقاده از من در فیلمش فکر کند. واکنش پنجم را موقعی بازی کردم که مجموعه پلیس جوان جای خودش را درمیان مردم باز کرده بود. بودن در کنار یک تیم خوب و بازیگران حرفه ای باعث شد تا برای بازی‌ام در فیلم واکنش پنجم کاندیدای بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شوم. با این اتفاق لول کاری‌ام باز هم تغییر پیدا کرد همچنین بعد از حضور در سریال مدار صفر درجه مسیر پیشنهاد های سینمایی ام تغییر کرد.

/ 1 نظر / 4 بازدید
سپیده

خداییش شهاب حسینی خیلی تکه.توی همه ی نقشا خوش میدرخشه.خیلی سوپراستاره[نیشخند] از گلزار [سبز]که خیلی بهتره[نیشخند] به منم سر بزنید خوشحال میشم.مرسی.فعلا بای[گل]