"حوض نقاشی" در جشنواره آسیا پاسیفیک، برنده جایزه یونسکو شد

مراسم اهدای هفتمین دوره جوایز آسیا پاسیفیک اسکرین (THE 7TH ASIA PACIFIC SCREEN AWARDS) پنجشبنه شب در شهر بریسبِین استرالیا برگزار شد. در این جشنواره 39 فیلم از 21 کشور شرکت کرده بودند که سه فیلم نیز از ایران ارسال شده بود: گذشته/ اصغر فرهادی ــ ماهی و گربه/ شهرام مکری ــ حوض نقاشی/ مازیار میری.

فیلم «گذشته» در رشته‌های بهترین فیلم و فیلمنامه نامزد دریافت جایزه شد، و همچنین «ماهی و گربه» نامزد بهترین کارگردانی گردید و «حوض نقاشی» نامزد بهترین بازیگر زن (نگار جواهریان). دو فیلم فرهادی و مکری، بختی نداشتند و جایزه‌ای دریافت نکردند. اما فیلم «حوض نقاشی» توانست جایزه جنبی یونسکو را بگیرد. نگار جواهریان بازیگر این فیلم، جایزه مازیار میری را به نمایندگی از او دریافت کرد.

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» که در ایران به اکران نوروزی رسید،‌ محصول حوزه هنری است و منوچهر محمدی مجری طرح آن بوده است. در این فیلم نگار جواهریان، شهاب حسینی و فرشته صدرعرفایی بازی کرده‌اند.

 

/ 4 نظر / 5 بازدید
سلیاک

انجمن ایرانی سلیاک خانه ی امید بیماران مبتلا به سلیاک است بلاگر عزیز آمده ایم تا اندکی از مشکلات بیماران سلیاک را بکاهیم در صورت تمایل کمک کنید تا در فضای مجازی بیماران و خانواده های آنها از وجود محصولات غذایی بدون گلوتن که انجمن سلیاک موفق به تهیه آن شده خبر دار شوند و شما هم سهمی در این راه خیر داشته باشید به ما سر بزنید و اطلاع رسانی کنید یا علی

شمیم

مبارک باشه.[گل]

کیمیا(طرفدارن صابر ابر )

تبریک.تبریک.

مرضیه

منم این موفقیعت رو به آقای مازیار میری کارگردان وبازیگران خوب این فیلم آقای حسینی عزیز وخانم جواهریان عزیزم وبه خودمون تبریک میگم .من متاسفانه نتونستم برم سینما این فیلم رو ببینم اما فیلم رو تهیه کردم ودیدم به جرات میتونم بگم یکی از بی نظیر ترین فیلم های بود که تا حالا دیدم فوق العاده بود [لبخند][گل][گل]