دو فیلم قدیمی آثار 92 را ضربه فنی کردند!

سینمافا- آن‌طور که فیلم‌های به نمایش درآمده در کاخ جشنواره و خبرهای رسیده از دیگر سالن‌ها بیان می‌کند امسال اکثر فیلمسازان شاخصی که قرار بود ویترین جشنواره باشند به نومیدی مطلق تبدیل شده‌اند.
 
 
حاتمی‌کیا، کیمیایی، توکلی، حجازی و... نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و تحلیل‌هایی سراسر منفی درباره «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، «خواب زده‌ها» و «طبقه حساس» به گوش می‌رسد. آن‌هایی که دو اثر مدعی «امروز» و «آرایش غلیظ» را دیده‌اند هم اعتقادی به خوب بودن‌شان ندارند. با این حساب کدام فیلم قرار است مدعی عنوان «بهترین فیلم» شود؟
 
تنها فیلمی که اتفاق نظر نسبی منتقدان را جلب کرده «قصه‌ها»ی رخشان بنی‌اعتماد بوده و در کنارش «خانه پدری» با تعداد زیادی نقد مثبت از سوی تعدادی نویسنده سرشناس مواجه شده و نمایش مهمی در روز شنبه خواهد داشت. 
اگر از فیلم اولی‌هایی که چندان درباره‌شان نمی‌دانیم بگذریم بعید است فیلم دیگری بتواند رقیبی برای دو فیلم «قصه‌ها» و «خانه پدری» باشد. «ماهی و گربه» هم که با اختصاص سالن کوچک برج میلاد آن‌قدر دیده نمی‌شود که بخواهد آرای مثبت چندانی بگیرد. بنابراین رقابت میان همین دو فیلم خواهد بود. 
 
ساخته‌های عیاری و بنی‌اعتماد هر دو از تولیدات سال‌های قبل هستند که به خاطر مسائل مربوط به پروانه نمایش اکران‌شان به تاخیر افتاد. اینکه از تولیدات جدید سینمای ایران هیچ‌کدام با نظرات چندان مثبتی مواجه نشده زنگ خطری است که صدای درجا زدنش را به گوش می‌رساند.
/ 5 نظر / 7 بازدید
کیمیا(طرفداران صابر ابر)

حیف!انگار امسال هم فیلم ها معمولی اند...حیف! با دو پست جدید آپم. نظرشما چیست؟ بنویسید تا استفاده کنیم! سپاس فراوان...

کیمیا(طرفداران صابر ابر)

از این جشنواره ناراضی بودم...فیلم های خوب به خاطر ممیزی بودنشان مورد بی مهری مسئولان قرار میگیرند و ... چه باید گفت؟ با پستی جدید آپم. شاد باشید. بدرود.

الی

bebakhshid adrese oun safheyi k aghaye pirouzfar karashuno mizaran mishe begin? man harchi gashtam peyda nakardam safeye khodeshunam k khabari nabud

الی

Kheiliiii mamnun! peda kardam!