شهاب حسینی در پر انرژی ترین جشنواره سینمایی دنیا

فیلم سینمایی "حوض نقاشی" به کارگردانی مازیار میری در نخستین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم بوسان شرکت می‌کند.

به گزارش پارس توریسم در تعریف جشنواره پوسان، آن را پرانرژی‌ترین جشنواره‌ی سینمایی جهان ذکر می‌کنند و بی‌دلیل نیست که تنها در طول  هفده سال پوسان به مهمترین جشنواره‌ی فیلم آسیا تبدیل شده است. سالن‌های مدرن و مجهز نمایش، تماشاگرانی که هر فیلمی را ساکت و آرام تا پایان می‌بینند و یک گروه حرفه‌ای برنامه‌ریز و... پوسان را به جشنواره‌ای مهم در نقشه‌ی رویدادهای سینمایی دنیا تبدیل کرده است.

 

 "حوض نقاشی" در بخش "پنجره ای رو به آسیا" هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی بوسان پذیرفته شده است. این جشنواره معتبر آسیایی از جشنواره های الف سینمایی محسوب می شود. "پنجره ای رو به آسیا" فیلم های جدید کارگردانان را همزمان با بهترین فیلم هایی که در آسیا به نمایش گذاشته شده است، انتخاب می کند.

این محصول حوزه هنری که دومین فیلم پرفروش نوروز 92 بود داستان زوجی کم توان ذهنی است که با فرزندشان دچار مشکل هستند. شهاب حسینی، نگار جواهریان، سپه راد فرزامی، فرشته صدرعرفایی، سیامک احصایی و ... بازیگران این فیلم هستند.
 


هجدهمین دوره جشنواره از 11 تا 20 مهرماه برگزار می شود. "حوض نقاشی" در بخش  سودای سیمرغ سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس و جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرد. منوچهر محمدی تهیه‌کننده "حوض نقاشی" است.

/ 0 نظر / 6 بازدید