"شوق پرواز" مجموعه‌ای ارزشمند و متفاوت است

http://pix4pix.net/upics/images/88709225259133450672.jpg

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "شوق پرواز" این سریال را تجربه‌ای باارزش و متفاوت دانست که با استقبال مخاطبان تلویزیون روبرو می‌شود.

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده این مجموعه درباره روند ساخت آن به خبرنگار مهر گفت: شروع تولید "شوق پرواز" به سال 74 برمی‌گردد. مقام معظم رهبری در صحبت‌هایشان بر ساختن مجموعه ای در ارتباط با این شهید گرانقدر توصیه کرده بودند. با توجه به این موضوع بارها فیلمنامه های متعددی نوشته شد که البته شان و جایگاه این شهید در ان به خوبی گنجانده نشده بود.

وی افزود: سال 86 کار تولید این پروژه را من برعهده گرفتم. از همان ابتدا آقای مجید مجیدی به عنوان مشاور هنری در کار حضور داشت و از نظر ایشان در انتخاب کارگردان، بازیگران، طراحی‌ها و تدوین بهره استفاده کردیم.

نوروزبیگی ادامه داد: نگارش فیلمنامه توسط فرهاد توحیدی و گروهی از نویسندگان انجام شد. کارگردان‌های مختلف مدنظر ما برای ساخت این مجموعه بودند که با مشورت با مدیر شبکه یک و موسسه فرهنگی هنری شاهد به این نتیجه رسیدیم که آقای یدالله صمدی انتخاب مناسبی خواهد بود.

تهیه‌کننده "سیزده 59" در ادامه بیان کرد: قبل از ساخت کارگردان بازنویسی نهایی را روی متن انجام داد و بعد کار را آغاز کردیم. حدود یک سال تصویربرداری مجموعه به طول انجامید. تلاش کردیم برای "شوق پرواز" از حضور عوامل حرفه‌ای سینما در ترکیب بازیگران و حتی پشت دوربین استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه نتیجه کار راضی‌کننده است و داستان می‌تواند در کنار توجه به شخصیت و جایگاه شهید بابایی برای مخاطب جذاب باشد. در این مجموعه دوران کودکی، ازدواج، سفر به امریکا، زمان انقلاب و... را به تصویر کشیدیم و تلاش شده اثر متفاوت و ارزشمندی در اختیار مخاطب قرار دهیم. 

"شوق پرواز" روایتگر زندگی سرلشگر خلبان عباس بابایی، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف اصابت گلوله پدافند هوایی دشمن بعثی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

در این مجموعه شهاب حسینی، اکبر عبدی، کوروش تهامی، افسانه بایگان، فخرالدین صدیق شریف، ستاره اسکندری، محسن افشانی، الهام حمیدی، شهرام حقیقت دوست و مینا جعفرزاده، به ایفای نقش پرداخته‌اند. این مجموعه از امشب ساعت 22 در شبکه یک روی آنتن می‌رود.

/ 0 نظر / 6 بازدید