وبلاگ اولین طرفدار شهاب حسینی و پارسا پیروزفر

به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، شهاب حسینی با فیلم‌های "برف روی شیروانی داغ"‌ (محمد هادی کریمی)، "سوت پایان" (نیکی کریمی)، "جدایی نادر از سیمین" (اصغر فرهادی)، "خانه پدری" (کیانوش عیاری) و "آفریقا" (هومن سیدی) در جشنواره فیلم فجر حضور دارد و با 5 فیلم سینمایی یکی از پرکارترین بازیگران سینمای ایران است که در جشنواره بیست‌ونهم فیلم فجر حضور دارد.

http://up.vatandownload.com/upimages/2010/Dec/12/5414001363.jpg

شهاب حسینی پس از اجرای چند برنامه تلویزیونی در سریال "پس از باران" خود را به عنوان بازیگر مطرح کرد و فیلم سینمایی "رخساره" در سال 1379 اولین حضورسینمایی وی محسوب می‌شود همچنین در طول 10 سال فعالیت سینمایی‌اش بیش از 30 فیلم را در کارنامه هنری‌اش به ثبت رسانده است و فیلم‌های "پرسه در مه" و "حوالی اتوبان" را در نوبت اکران دارد.

این بازیگر پس از سریال "مدار صفر درجه" بود که به گزینه اول کارگردانان سینمای ایران تبدیل شد اما نقطه عطف کارنامه حسینی بازی در چهارمین اثر اصغر فرهادی یعنی "درباره الی" بود. فیلمی که برای نقش‌آفرینی در آن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بیست و هفتم دریافت کرد او پیش از این برای فیلم "شمعی در باد" نیز در جشنواره بیست و دوم کاندیدای دریافت سیمرغ بازیگری بود.

حسینی امسال بیشترین شانس دریافت سیمرغ را برای نقش ناصر، جوان سنتی قصه کیانوش عیاری با مرد متعهد دچار روزمره‌گی شده اصغر فرهادی دارد اما نباید سه فیلم دیگر را فراموش کرد، فیلم‌هایی که قطعا فیلم‌های متفاوت سازندگانش محسوب می‌شود.

نوشته شده در دوشنبه ٢٧ دی ۱۳۸٩ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ توسط نظرات ()


Design By : Pichak