وبلاگ اولین طرفدار شهاب حسینی و پارسا پیروزفر

خبرگزاری آنا: صبح امروز اولین نشست رسانه‌ای مدیرعامل خانه هنرمندان با حضور اصحاب رسانه و پرسش و پاسخ درخصوص عملکرد و برنامه‌های تماشاخانه ایرانشهر و خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا؛‌ مجید سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان و مشاور هنری شهردار تهران از هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش برای راه‌اندازی مدرسه تئاتر ایرانشهر خبر داد و گفت: هدف‌مان این است با همکاری آموزش و پرورش تعدادی از نوجوانان مقطع راهنمایی را انتخاب کرده و تحت حمایت تماشاخانه ایرانشهر تا مقطع دانشگاهی در زمینه تئاتر آموزش دهیم. ورود برای این مدرسه رایگان است.

مدیرعامل خانه هنرمندان مهم‌ترین اصل در فعالیت‌های تماشاخانه ایرانشهر را حرفه‌ای بودن عنوان کرد و ادامه داد: حرفه‌ای بودن به عنوان یک اصل در تماشاخانه ایرانشهر مدنظر است؛ ما سعی کرده‌ایم به‌ عنوان یک الگوی جدید در بین تماشاخانه‌های جدید در کشور قرار بگیریم.

مشاور هنری شهردار تهران درباره گسترش فضاهای تئاتری در سطح باغ هنرمندان و همچنین شهر تهران گفت:  اگر شهرداری منطقه 6 همکاری کند سالنی کوچک در ساختمانی واقع در باغ هنرمندان نیز می‌تواند با تغییراتی اندک در اختیار هنرمندان تئاتر قرار گیرد. ضمن اینکه طرح الحاق سوله‌های ارتش نیز همچنان ادامه دارد ولی علیرغم پرداخت هزینه مدنظر برای خرید این فضا توسط شهرداری تهران هنوز ارتش جمهوری اسلامی ایران سوله‌های مذکور را در اختیار ما قرار نداده است.

مدیرعامل خانه هنرمندان مجموع بازدیدکنندگان از تئاترهای این تماشاخانه را در سال 91 حدود صد هزار نفر بیان کرد و گفت: پارسا پیروزفر، سیما تیرانداز و هما روستا از جمله هنرمندانی هستند که در طول سال 92 در این تماشاخانه برنامه برگزار می‌کنند.

وی معرفی چهره‌های جدید به تئاتر کشور و همچنین اجرای دو نمایش از خارج کشور در این تماشاخانه را از دیگر برنامه‌های خود معرفی کرد.

سرسنگی با اشاره به حمایت‌های مالی شهرداری از این تماشاخانه گفت: ما از بودجه‌های دولتی استفاده نمی‌کنیم، بنابراین تقریباً خصوصی حساب می‌شویم؛ گرچه شهرداری به ما کمک‌هایی می‌کند.

وی افزود: انتشار مجله‌ای به دو زبان حاوی اطلاعات و اخبار، نقدها و نقطه نظرات ارائه شده درباره نمایش‌های تماشاخانه ایرانشهر و تداوم جریان تولید فیلم‌تئاترهای تماشاخانه ایرانشهر از دیگر برنامه‌های این مجموعه تئاتری است.

 

با تشکر از Nr عزیز

نوشته شده در یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ توسط نظرات ()


Design By : Pichak